Idealna dermokonsultantka cz I

Praca dermokonsultantki w aptece jest bardzo atrakcyjna dla dziewczyn, które szukają stałego zajęcia a jednocześnie kontynuują naukę. Kampanie promocyjne w aptekach zazwyczaj trwają kilka miesięcy, dlatego można liczyć na stałe, comiesięczne zlecenia. Dodatkowo wiele firm kosmetycznych jako bonusy za wysoką sprzedaż po darowuje swoim konsultantkom kosmetyki. Taka praca dla kobiet, które kochają kosmetyki to czysta przyjemność:)

Jednak miłość do kosmetyków i wolny czas nie wystarczą żeby zostać dobrą konsultantką.

Podstawą jest profesjonalny wygląd. Konsultantka musi wzbudzać swoim wyglądem zaufanie i sprawiać wrażenie osoby kompetentnej. Prezentując kosmetyki w aptece same nie powinnyśmy nadużywać kolorowych kosmetyków. Jak mamy przekonać klientkę do zakupu kremu poprawiającego kondycję skóry skoro same mamy na sobie tonę fluidu i pudru, które całkowicie maskują wygląd naszej skóry? W pracy powinnyśmy ograniczać się do lekkiego podkładu, podkreślonych kości policzkowych i wytuszowanych rzęs. Mamy wyglądać zdrowo i naturalnie. Zapomnijmy także o cieniach i szminkach w intensywnych kolorach. Dziewczyny, które mają poważne problemy z cerą powinny pomyśleć o innej pracy.

Przy prezentowaniu kremów ważny jest także wygląd paznokci. Unikamy krzykliwych kolorów. Paznokcie muszą być zadbane. Niedopuszczalne są długie, kolorowe tipsy.

Skoro mamy być naturalne taka też powinna być nasza fryzura. Włosy muszą być zawsze czyste, jeśli mamy zdrowe włosy mogą być rozpuszczone. Profesjonalna konsultantka nie może pozwolić sobie na odrosty czy kolorowe pasemka.

Ostatnim istotnym elementem jest nasz strój. Od klienta otrzymacie biały fartuch zakrywający to co macie pod spodem. Już sam fartuch zwiększa naszą wiarygodność w oczach potencjalnej klientki. Musimy jednak zadbać żeby fartuch pozostał biały, był czysty i wyprasowany. Jeśli chodzi o pozostałą część garderoby najlepsze będą czarne spodnie. Niektóre apteki wręcz zabraniają konsultantkom pracować w jeansach lub w spódnicach i wymagają czarnych spodni lub legginsów. Musimy mieć także płaskie obuwie na zmianę, najlepiej baletki.

Niby te rzeczy wydają się oczywiste a jednak w aptekach spotyka się dziewczyny pracujące w glanach, z kolczykiem w nosie (lub tlenione blondynki z odrostem 10 cm i w szpilkach), które po całym dniu pracy zastanawiają się dlaczego niczego nie sprzedały. Morał z tego płynie taki, że swój indywidualny styl zostawiamy w domu i wcielamy się w rolę profesjonalistki.

Oczywiście profesjonalny wygląd nie wystarczy żeby być idealną konsultantką ale o tym w kolejnej części:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>